BitCoin i inne kryptowaluty - bezpieczna płatność w kasynie

Kryptowaluty w kasynach onlineW ostatnich kilku latach kryptowaluty zanotowały nie tylko ogromny wzrost na wartości, lecz także i na samej popularności. Zarówno sporo się o nich pisze, mówi, jak i dużo osób decyduje się na handel z ich udziałem. Korzystając na wahaniach kursów, można całkiem sporo zarobić, jak i jednak stracić. Spory udział kryptowalut na rynku sprawił, że także w coraz większej liczbie kasyn możemy znaleźć możliwość nie tylko płatności, lecz nawet i obstawiania zakładów w wybranych crypto. Postanowiliśmy przyjrzeć się temu, jak sprawdzają się one w kasynach.

Kryptowaluty - co warto wiedzieć?

Kiedy mówimy o kryptowalutach, mamy na myśli wirtualne waluty, które nie mają swojego fizycznego odpowiednika. Stają się one realnym środkiem płatniczym, możemy je przechowywać w portfelach elektronicznych, na dyskach wewnętrznych i zewnętrznych. Oparte są one na technice szyfrowania danych, przez co zapewniają bezpieczeństwo, błyskawiczną weryfikację prowadzonych z ich udziałem transakcji, a także samą możliwość kreowania nowych bloków, monet.

Praktycznie wszystkie kryptowaluty na rynku nie mają stałej wartości. Choć z chwilą pojawienia się w sieci mają ustaloną cenę początkową, to jednak w zależności od popularności, podaży, możliwości ich kopania, cena ta może ulec znaczącemu podwyższeniu, jak i obniżeniu. Sporo osób ceni sobie kryptowaluty z tego powodu, że zapewniają nie tylko ogromne bezpieczeństwo, lecz także i anonimowość. Ta jest przecież tak bardzo oczekiwana przez graczy w kasynach online, zwłaszcza w tych krajach jak Polska, gdzie strony bez licencji traktuje się jako nielegalne. O transakcji za pomocą wybranej kryptowaluty wiedzieć będą tylko obie strony. Praktycznie wszystkie crypto są zdecentralizowane, przez co nie podlegają kontroli ze strony urzędów, instytucji, banków.

Obecnie możemy liczyć na 3 najważniejsze możliwości zdobycia kryptowaluty, choć często możliwe są tylko 2 z nich. Mowa oczywiście o kopaniu, produkowaniu crypto, gdzie za rozwiązanie przez nasze komputery skomplikowanych zadań matematycznych, tworzymy nowy blok w łańcuchu bloków i dostajemy określoną ilość jednostek jako nagrodę. Drugą opcją jest po prostu handel walutami na giełdach, gdzie możemy kupować i sprzedawać crypto. Niektóre waluty można jednak też zdobywać za wykonywanie zadań.

Kryptowaluty w kasynach

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, kryptowaluty dostępne są coraz częściej w kasynach internetowych. Z początku powstawały nowe kasyna, które oferowały płatność wyłącznie crypto, jednak obecnie panuje trend, gdzie nawet znane marki hazardowe wprowadzają możliwość operacji finansowych z wykorzystaniem takich walut cyfrowych. Najczęściej oczywiście spotkać możemy Bitcoina, który jest najbardziej znaną i najcenniejszą kryptowalutą na rynku. Jednak obok niego w kasynach często dostępne są również inne opcje jak: Ethereum, Litecoin, Ripple, Cardano, Dogecoin, Bitcoin Cash, Tether.

Wpłaty oraz wypłaty z kasyn są niezwykle szybkie i bezpieczne, Wystarczy jedynie wybrać rodzaj kryptowaluty oraz portfel cyfrowy lub inne miejsce, z którego skorzystamy w celu transakcji. Operacja jest odpowiednio zabezpieczona, więc nie ma możliwości, aby ktoś podejrzał jej szczegóły. Środki są przekazywane wyłącznie w wybranej crypto, więc nie mamy wpływu na to, że w danym momencie wartość BTC czy innej kryptowaluty podskoczyła czy zmalała. Z reguły płatności w obu kierunkach są bezpłatne, choć może się zdarzyć, że kasyno lub cyfrowy portfel pobierze od nas bardzo małą opłatę za przelew. Ogromną zaletą w stosunku do innych metod jest to, że wypłaty są natychmiastowe, więc nie musimy czekać na zaksięgowanie 2 czy 3 dni.


Skomentuj