Kasyna Online z płatnościa Blikiem

Co warto wiedzieć o Bliku?Nie da się ukryć, że mamy na rynku coraz więcej kasyn internetowych. Wybór zatem tych, w których chcemy spędzić więcej czasu, jest znacznie utrudniony. Dlatego też na naszej stronie zajmujemy się prezentowaniem tych kasyn, które godne są uwagi typowego gracza.

Sprawdzamy je między innymi pod kątem płatności. Jedną z popularniejszych metod jest BLIK. Przyjrzymy się zatem, czy możliwe jest korzystanie z niego w kasynach online.

Co warto wiedzieć o Bliku?

Opisywany przez nas Blik to metoda płatności, która w ostatnich latach zrobiła w Polsce istną rewolucję, jak i stała się najbardziej popularnym "środkiem" płatniczym. Blik powstał w 2015 roku z inicjatywy 6 polskich banków. System, jak i aplikacja stworzone zostały przez Polski Standard Płatności. Założeniem było uproszczenie oraz przyspieszenie transakcji online. Blik bowiem działa tylko z pomocą sieci. Konieczne jest posiadanie aplikacji na telefonie, gdzie otrzymamy swój kod oraz możemy potwierdzić płatność. Cały system polega na tym, że w sklepach online, w przypadku przelewów czy wypłat z bankomatów, konieczne jest podanie kodu. Ten w formie 6 losowo wybranych cyfr jest nam generowany w aplikacji. Ważny jest tylko przez 2 minuty. Gdy w danym miejscu wykorzystujemy swój kod, to błyskawicznie trafia on do systemu płatności, a samą transakcję musimy potwierdzić w aplikacji. Z reguły nie trwa to więcej niż kilkanaście, kilkadziesiąt sekund, a sam transfer środków jest błyskawiczny. Blik stał się na tyle popularny, że w ciągu 5 lat ponad 10-krotnie powiększył liczbę użytkowników, dziś korzysta z niego większość banków w Polsce, a do tego transakcje z jego użyciem są popularniejsze niż za pomocą kart płatniczych. Jak jednak wygląda sprawa z Blikiem w kasynach internetowych?

Blik i hazard

Prezentowany przez nas Blik obecny jest od pewnego czasu w branży hazardowej. Mowa jednak o naszym, rodzimym rynku. Zarówno jedyne oficjalne kasyno online w Polsce, jak i sporo firm bukmacherskich umożliwia nam wpłacenie środków na konto za pomocą Blik-a. Wybieramy po prostu kwotę, wpisujemy kod i środki zostaną przelane na nasze konto. Przepisy w naszym kraju są jednak dosyć restrykcyjne pod względem finansowym. Banki, pośrednicy płatności nie mogą bowiem współpracować z kasynami czy bukmacherami bez licencji. Oznacza to, że w razie złamania zakazu mogą zapłacić gigantyczne kary. Z tego też powodu oficjalnie z Bliku w kasynach online nie można korzystać. Jest jednak pewna metoda, dzięki której można ominąć blokadę.

Całkiem spora grupa kasyn online ma w swoim systemie płatności do wyboru opcję Fast Bank Transfer. Ponieważ standardowy przelew może zostać zablokowany przez bank, korzysta się w tym przypadku z pośredników. Jednym z popularnych na chwilę obecną jest Trinity Pay. Polega on na tym, że generowany jest dla nas voucher online o wybranej wartości. Po wybraniu Trinity Pay jesteśmy przekierowani na stronę, gdzie wybieramy kwotę oraz podajemy adres mailowy. Następnie jesteśmy przenoszeni do płatności, gdzie możemy wybrać wiele polskich banków, jak i również Blik. Poproszeni zostaniemy zatem o 6-cyfrowy kod, a potem zatwierdzenie. Nasze środki wędrują do Trinity Pay, gdzie tworzony jest dla nas token. Kopiujemy ten token, po czym wklejamy go w kasynie. Środki z vouchera zostaną przelane błyskawicznie do kasyna, więc skorzystaliśmy z Bliku, choć nie bezpośrednio.

Muchbetter i Blik

Wspomnieliśmy o Trinity Pay, a tymczasem można również skorzystać z innego rozwiązania, które cieszy się w Polsce sporym powodzeniem. Mowa bowiem o MuchBetter. To rozwiązanie, które często wręcz dedykowane jest dla graczy online. Możemy bowiem korzystać z MuchBetter w celu wpłat i wypłat na swoich ulubionych stronach z grami online. To także o wiele lepszy sposób na zarządzanie kontami gier, wyższe stawki dla akceptacji depozytów, szybkie transakcje w czasie rzeczywistym. Ciekawe jest to, że za każdym razem, gdy wpłacamy środki lub wypłacamy wygrane za pomocą swojego e-portfela MuchBetter, to jako pierwsi usłyszymy o promocjach i nagrodach tych marek. Można zatem liczyć na ciekawe połączenie e-portfela i kasyn internetowych. Sama wpłata na MuchBetter za pomocą Blika jest niezwykle prosta. Wystarczy jedynie wybrać podczas doładowania konta Muchbetter właśnie Blik i podążać wedle instrukcji ukazanych na ekranie. Dzięki temu możemy doładować swoje konto już od 40 złotych. Następnie zaś środki te możemy przesłać do wybranego przez siebie kasyna. W ten oto sposób również omijamy potencjalne blokady związane z bezpośrednim korzystaniem z Blika.

Oczywiście każdą kolejną możliwość skorzystania z Blika w kasynach będziemy przedstawiać na swojej stronie internetowej.


Skomentuj