Mastercard bezpieczna płatność w kasynie online

Mastercard w kasynie internetowymDziś wielu z nas nie może sobie wyobrazić płatności bez kart kredytowych czy debetowych. Mamy je zarówno w portfelach, zapisane w telefonach, urządzeniach mobilnych, aplikacjach. Dzięki temu zapominamy o gotówce czy też cenimy sobie szybkość, bezpieczeństwo. Tak mamy między innymi z kartami MasterCard, które są obok VISA najpopularniejsze w naszym kraju. Ponieważ dużo osób korzysta z nich także w kasynach internetowych, dlatego też postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się takiej płatności.

MasterCard - co warto wiedzieć?

Firma MasterCard obecna jest na rynku od 1966 roku. Początkowo znana była jako Interbank, potem jako Master Charge, aż w końcu zyskała obecną nazwę. Powstała ona w wyniku działań sojuszu kilku stowarzyszeń kart bankowych, które chciały wspólnie stanowić alternatywę i konkurencję dla VISA. Ta amerykańska międzynarodowa korporacja zajmuje się na co dzień przetwarzaniem płatności między bankami bądź innymi instytucjami finansowymi. Dziś MasterCard obecny jest w ponad 210 krajach i terytoriach, przez co mówimy o jego globalnym zasięgu. Dzięki temu bez trudu będziemy w stanie zapłacić w pobliskim sklepie, w centrum handlowym, na stacji benzynowej, jak i online, w tym także w kasynach.

MasterCard oczywiście wprowadza na rynku wiele nowych rozwiązań. Jednym z tego przykładów połączenie siły z Apple we wrześniu 2014 roku, dzięki czemu powstało Apple Pay, umożliwiające użytkownikom o wiele łatwiejsze korzystanie z MasterCard i innych kart kredytowych. W lutym 2021 roku MasterCard ogłosił swoje wsparcie dla kryptowalut, zapowiadając, że zacznie obsługiwać wybrane kryptowaluty bezpośrednio w ich sieci. Firma dziś zrzesza ponad 25 000 podmiotów korzystających z jej usług finansowych. Przychód operacyjny tej firmy w 2020 roku wyniósł ponad 8 mld dolarów.

MasterCard w kasynach online

Jedną z największych zalet tej płatności jest to, że dostępna jest ona praktycznie w każdym znanym czy nowym kasynie na rynku. Wynika to po prostu z tego, że MasterCard jest strasznie powszechnym i popularnym modelem płatności. Klienci zatem oczekują takiej opcji w kasynie. Samo korzystanie z tej metody jest niezwykle proste. Przede wszystkim możemy użyć swojej karty fizycznej. Dziś mamy styczność z kartami debetowymi, kredytowymi, jak i przedpłaconymi. Wystarczy zatem wpisać jedynie numer karty, swoje imię i nazwisko, datę ważności karty oraz kod zabezpieczający.

Możliwości pod tym względem są różne. Można wpisać bezpośrednio numer karty na stronie kasyna, skorzystać z pośrednika płatności, jak choćby w Polsce Przelewy24, PayU. Wtedy też nasze środki finansowe wędrują bezpośrednio z konta bankowego do kasyna. Można przy tym zapisać w przeglądarce dane karty, które potem automatycznie się uzupełniają. Podajemy wtedy tylko numer zabezpieczający. Jednak dziś z MasterCard możemy korzystać także w licznych portfelach internetowych. Te umożliwiają nam bowiem zaś zamówienie karty fizycznej, jak i często tworzenie kart wirtualnych. Z tego też wszystkiego o MasterCard nie mówimy jako o pojedynczej formie płatności, gdyż ta może być przez nas wykorzystywana w kasynach zarówno z banków, e-portfeli, voucherów online.

Warto pamiętać o tym, że nie każde kasyno umożliwia nam wypłaty z wykorzystaniem MasterCard. Warto zatem upewnić się, czy możemy użyć karty do wypłaty wygranych z konta. Przypominamy także, że sytuacja z prowizjami także nie jest jednoznaczna. W jednych kasynach depozyty i wypłaty są całkowicie darmowe, w innych zaś mogą być związane z małymi opłatami.


Skomentuj