Visa bezpieczna płatność w kasynie online

Kiedy szukamy możliwej płatności online, to bardzo często wybieramy kartę płatniczą. W naszym regionie w zasadzie korzystamy tylko z dwóch marek, a jedną z nich jest VISA. Ponieważ cieszy się ona dużą popularnością, a także dostępna jest w większości kasyn online, postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej tej metodzie płatności.

VISA - co warto o niej wiedzieć?

VISA to dziś jedna z najstarszych firm finansowych na rynku, która założona została w 1958 roku. Początkowo znana była jako BankAmericard. W tym samym roku firma ta wydała swoją pierwsza kartę dla Bank of America. Przez kolejne lata tylko zdobywała popularność, stając się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Dziś w zasadzie w każdym możliwym miejscu możemy płacić kartami VISA. Warto oczywiście wiedzieć, że sama ta firma nie wydaje kart. Dostarcza jedynie instytucjom finansowym produkty płatnicze swojej marki Visa, które potem stanowią część programów kredytowych, debetowych, przedpłaconych i gotówkowych. Już w 2014 roku na świecie znajdowało się ponad 2,3 mld aktywnych kart tej marki, gdzie przez cały rok z wykorzystaniem wszelkich produktów VISA dokonano ponad 100 miliardów transakcji o łącznej wartości 6,8 bln dolarów!

Płać Visa w kasynach onlineObecnie praktycznie wszystkie te transakcje VISA na całym świecie są przetwarzane przez firmę VisaNet, która korzysta z czterech bezpiecznych centrów danych. Dziś VISA jest drugą co do wielkości organizacją płatniczą na świecie, jednak w większości miejsc poza Azją firma ta ma wciąż ponad 50% udziału w zakresie wszystkich płatności kartowych. Warto też wiedzieć, że w 2013 roku firma ta uruchomiła opcję VISA Checkout, czyli nowy wtedy system płatności online, który eliminował potrzebę udostępniania danych karty sprzedawcom detalicznym. Można zatem używać jednej nazwy użytkownika i hasła do dokonywania zakupów online.

VISA w kasynach online

Większość obecnych na rynku kasyn internetowych daje swoim klientom możliwość skorzystania z płatności VISA. Jest to w zasadzie bardzo proste, gdyż podajemy w oknie płatności swój numer karty, datę ważności, imię i nazwisko, jak i kod zabezpieczający. Dzięki temu można szybko dokonać bezpiecznej płatności. Odbywa się to zarówno bezpośrednio z banku do kasyna, jak i z wykorzystaniem innych opcji finansowych. Dlatego też VISA obecna jest w portfelach internetowych, w serwisach typu PayU, Przelewy, szybki transfer bankowy. Niezwykle pomocne jest także to, że możemy zapisać dane swojej karty, a następnie tylko podać kod zabezpieczający, co znacząco ułatwia samą płatność.

W przypadku kart VISA możemy skorzystać zarówno z kart fizycznych, jak i wirtualnych. Te drugie są dobrym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na bezpieczeństwie. Można bowiem od razu po skończonej płatności, skasować kartę ze swojego konta bankowego czy w e-portfelu. Ponadto same karty fizyczne dzielą się na debetowe, kredytowe i przedpłacone. Te ostatnie także związane są z e-portfelami czy innymi systemami płatności.

Choć VISA jest dosyć podobna w swoim działaniu do MasterCard, to jednak ma nad tym drugim systemem pewną przewagę. Otóż w wielu kasynach można także liczyć na polecenie wypłaty z wykorzystaniem kart VISA. Dzięki temu kasyno przelew wykona na dane naszej karty, a ta przecież jest powiązana z kontem bankowym czy e-portfelem.

Kiedy korzystamy w kasynie z depozytu lub wypłaty związanej z VISA, koniecznie upewnijmy się, jak wygląda kwestia minimalnych kwot, a także, czy nie obowiązują prowizje. W większości przypadków płatności są darmowe, jednak niektóre kasyna mogą pobierać mały procent od transakcji.


Skomentuj